powrót

#instahair, czyli Instagramowe trendy tego sezonu

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że media społecznościowe w dzisiejszych czasach odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu rzeczywistości, w tym naszego światopoglądu, gustu oraz tendencji w każdej dziedzinie życia.

#instahair, czyli Instagramowe trendy tego sezonu

Co rusz trafiamy na liczne porady i fotografie ukazujące panujące trendy w stylu życia i modzie. Na różnego rodzaju portalach widnieją tysiące kolorowych zdjęć ukazujących popularne nurty i tendencje. Dotyczy to każdej dziedziny, w tym także fryzur. Jednym z portali społecznościowych, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi fotografiami jest Instagram. Tam znajdziemy tysiące zdjęć otagowanych hasłami dotyczącymi modnych stylizacji i kolorów włosów.

Co aktualnie króluje na głowach instagramowych celebrytek i „zwykłych śmiertelniczek”?

Można wyróżnić kilka panujących w tym sezonie trendów, które popularne są w bardzo szerokim gronie użytkowniczek Instagrama. Omawiane fryzury i ich kolory promowane są przez gwiazdy portalu, a także przez kobiety, które spotykamy każdego dnia na ulicy.

  1. #ombrehair & #sombrehair

Niekwestionowanym zwycięzcą wśród fryzurowych trendów na pewno jest ombre. Kobiety oszalały na punkcie włosów rozjaśnianych mniej więcej od połowy długości. Wokół pełno jest kobiet, który skusiły się na tego typu koloryzacje. Nie ma co się dziwić, ombre może wyglądać bardzo efektownie, a na dodatek jest bardzo praktyczne. Nie trzeba martwić się widocznymi odrostami, jednocześnie wyglądając naturalnie i młodo. Tuż obok ombre dużą sławą cieszy się także sombre, czyli mniej kontrastowa koloryzacja przez rozjaśnianie nieregularnych pasem włosów.

  1. #colorhair – tęczowe włosy

Wśród młodych kobiet coraz modniejsze stają się kolorowe pasma. Taka koloryzacja wymaga odwagi i pewności siebie, daje jednak niesamowite efekty. Tęczowe włosy zwracają uwagę i czynią ich posiadaczkę wyjątkową. Częstą praktyką są kolorowe ombre lub pasemka. Modne są zarówno pastelowe kolory, jak i te bardzo intensywne barwy. Najczęściej spotykane są włosy różowe, fioletowe i niebieskie, choć na pewno nie brakuje Pań z zieloną czy pomarańczową fryzurą. Decydując się na taką koloryzacje można sięgnąć po produkty InFlashy Colours. Farba dostępna jest w siedmiu intensywnych kolorach: czerwonym, różowym, niebieskim, fioletowym, zielonym, pomarańczowym oraz żółtym.

  1. #romantichair – romantyczne sploty

Kolejnym bardzo popularnym trendem są różnego typu warkocze, francuzy oraz inne sploty. Taka fryzura wygląda dziewczęco i świeżo. Ostatnimi czasy bardzo modny jest zwrot ku rustykalnemu stylowi, który widoczny jest także w dziedzinie fryzur. Misterne sploty przywodzą na myśl romantyczne wiejskie dziewczęta z sielankowych obrazów. A gdy do warkocza dodamy jeszcze polne kwiaty, efekt będzie jak z bajki. Tego typu fryzury wspaniale prezentują się przy każdym kolorze włosów, jednak największą popularnością cieszą się zimne blondy i koloryzację typu sombre.

insta 3Źródło: https://au.pinterest.com/pin/335799715948640197/

  1. #longhair – długie włosy

Być może nie jest to najnowszy trend, ponieważ od zawsze długie kobiece włosy cieszyły się szerokim gronem wielbicieli, jednak warto zwrócić uwagę, że są one ciągle promowane i oznaczane na zdjęciach publikowanych na Instagramie. Długie włosy są symbolem kobiecości i seksapilu, dają także wiele możliwości oryginalnych fryzur. Wśród zdjęć otagowanych hasłem #długiewłosy na Instagramie znajdziemy zdjęcia ombre hair oraz zimnych platynowych blonów i popieli, które tego roku są rozchwytywane. Swoimi długimi pasmami chwalą się także posiadaczki tęczowych włosów.

insta 4

Źródło: https://au.pinterest.com/

  1. #hairtrends – mix trendów

Często spotykane jest łączenie wyżej wymienionych trendów. Na Instagramie znajdziemy pełno zdjęć dziewczyn i kobiet z kolorowym ombre na długich włosach, które zostały splecione w misterny warkocz. Aktualne trendy są bardzo pozytywne i kobiece, dlatego nawet jeśli nie lubimy podążać za modą, może warto zastanowić się nad takimi fryzurami? Koloryzacja typu ombre czy sombre na pewno bardzo nas odmłodzi, natomiast kolory tęczy pozwolą podkreślić indywidualizm.

insta 5

Polecane wpisy

Martyna Maria Mosiołek

autor

Fryzjerstwo towarzyszy jej przez całe życie, a to dlatego, że jest zarówno jej pasją, jak i rodzinną tradycją podtrzymywaną już od 3 pokoleń w Częstochowie. W tej profesji bardzo ważny jest samorozwój i edukacja, dlatego tak dużą wagę przywiązuje do szkoleń krajowych i zagranicznych. W dorobku zawodowym ma nagrody w prestiżowych konkursach fryzjerskich. Swoją kreatywność realizuje w koloryzacjach i kokach. Jako kolorystka w swojej pracy kieruję się mottem: "uczesać chaos, bo w chaosie rodzi się szaleństwo, w szaleństwie pasja, w pasji - sztuka." Moda przemija, a styl pozostaje, dlatego przy każdej stylizacji kieruje się nie tylko wyznaczonymi kanonami mody, ale przede wszystkim charakterem i osobowością klienta.

powrót