powrót

Jak dłużej utrzymać intensywny kolor po koloryzacji włosów? –> 5 prostych wskazówek

Włosy tuż po koloryzacji są piękne i zachwycają swoją intensywną, pełną refleksów barwą. Co jednak zrobić, by efekt ten nie był krótkotrwały?

Jak dłużej utrzymać intensywny kolor po koloryzacji włosów? –> 5 prostych wskazówek

Warto odpowiednio zadbać o swoje farbowane włosy i dzięki odpowiedniej pielęgnacji cieszyć się intensywnym kolorem jak najdłużej.

  1. Stosuj kosmetyki termoochronne

Jeśli stosujesz urządzenia działające w wysokich temperaturach to pamiętaj o aplikacji kosmetyków termoochronnych. Osłabione po koloryzacji włosy są narażone na większe zniszczenie przy takich zabiegach jak suszenie czy prostowanie. Nawet jeśli początkowo wydaje się, że nie pogarsza to stanu włosów, to faktycznie ma to bardzo negatywny wpływ, a kosmetyki go zminimalizują.

  1. Regeneruj włosy!

Należy pamiętać, że intensywny i piękny kolor najlepiej widać na zdrowych włosach. Zniszczone i połamane kosmyki nie będą dobrze prezentować się nawet w najmodniejszym odcieniu sezonu. Zatroszcz się o odpowiednią ochronę samej struktury włosów, by kolor nie wypłukiwał się i wyglądał efektownie. Jeśli Twoje włosy nie są w najlepszej kondycji, warto pomyśleć o użyciu odżywki Smart Touch 12w1. Produkt ten działa kompleksowo, intensywnie nawilża i chroni włosy przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. Ponadto odbudowuje uszkodzone fragmenty włosów i zapobiega ich łamaniu się. Po użyciu tego typu odżywki, włosy na pewno nie będą się puszyć, zamiast tego pojawi się zdrowy połysk i większa objętość. Wśród wielu dobroczynnych działań tej odżywki jest także ochrona koloru. Pomyśl nad tak wielopoziomową pielęgnacją farbowanych włosów.

  1. Chroń włosy i ich kolor

Na rynku znajdziemy również wiele produktów dedykowanych tylko i wyłącznie włosom farbowanym. Tego typu kosmetyki do pielęgnacji włosów są przeznaczone do szczególnej ochrony koloru. Systematycznie używając produktów przeznaczonych do ochrony włosów po koloryzacji na pewno uda nam się długo cieszyć intensywnym kolorem na naszych kosmykach. Przykładem serii kosmetyków, które przeznaczona jest do włosów farbowanych jest seria TreatNaturtech Colour Protect. Zadaniem tych kosmetyków jest wielopoziomowa ochrona włosów farbowanych. Podstawową bazą ochronną jest szampon, który przy codziennej pielęgnacji chroni nasze włosy oraz ich kolor. Uzupełnienie działania szamponu jest oczywiście odżywka, które wspomaga działanie szamponu dodatkowymi składnikami odżywczymi.

  1. Zabezpiecz włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi

Mokre włosy zaraz po myciu są bardziej wrażliwe i narażone na różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Dlatego warto zapewnić im dodatkową ochronę. Oczywiście należy je dokładnie rozczesać i suszyć w naturalny sposób, jednak by uniknąć uszkodzeń podczas rozczesywania warto użyć olejku.

  1. Rozświetlaj i neutralizuj

Rozświetlanie i neutralizowanie niepożądanego odcienia jest ważne szczególnie przy włosach dekoloryzowanych i z pasemkami. Często włosy rozjaśniane przybierają niechciany żółty odcień, którego chcemy się pozbyć. W takiej sytuacji należy sięgnąć po kosmetyk, który pięknie rozświetli nasze włosy, nadając im intensywny i jasny odcień. Propozycją produktu, który ma takie działanie jest Szampon Mèches Light-Up. Szampon nie tylko zniweluje żółtawy odcień jasnych włosów, ale także zapewni odpowiednią ochronę koloru. Jest to idealny wybór, ponieważ poza głównym przeznaczeniem, szampon ten także odpowiednio odżywi włosy i skórę głowy, dodatkowo chroniąc kosmyki przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

Polecane wpisy

powrót