powrót

Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Z dobrym fryzjerem jest tak, jak z dobrym specjalistą w każdej innej dziedzinie. Nie jest łatwo go znaleźć i nie każdy z nas wie, gdzie go szukać.

Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Poczta pantoflowa

Oczywiście, jak w wielu innych przypadkach, najbardziej niezawodna jest tu „poczta pantoflowa”. Widząc niezłą fryzurę naszej przyjaciółki zainteresujmy się, kto ją wykonał. Pamiętajmy jednak przy tym, że jedna sikorka wiosny nie czyni i postarajmy się zdobyć na temat tego fryzjera także inne opinie. Jeśli pozytywy będą w nich przeważały, na pewno warto z usług tego specjalisty skorzystać.

Wszechwiedzący Internet

W dzisiejszych czasach niezłym źródłem informacji bywa też Internet. Wielu klientów lubi zamieszczać na różnego rodzaju forach lub w mediach społecznościowych swoje opinie na temat usług, z których mieli okazje skorzystać. Osoba zadowolona ze swojej fryzury chętnie podzieli się z ogółem nazwą salonu, w którym została ona wykonana. Jeśli dobra opinia na temat jakiegoś miejsca nie jest odosobniona, wiadomo, że możemy liczyć na to, iż miejsce to opuścimy zadowolone z otrzymanego efektu i nadzieją na dalszą, owocną współpracę. Warto także sprawdzić fanpage danego salonu lub portale www.moment.pl czy www.booksy.net.

Środowisko fryzjerskie

Jak w każdym zawodzie, także i we fryzjerstwie specjaliści nie zawsze ze sobą konkurują. Czasem mieszkają w innych miejscowościach, czasem – pracują w innych salonach, a niekiedy – po prostu nie mają czasu obsłużyć wszystkich chętnych na swoje usługi. Dlatego może się zdarzyć, że jeden fryzjer poleci nam drugiego. Pamiętajmy, że przeważnie jest to dobra rada, bo fryzjer najlepiej oceni pracę innego fryzjera. Warto przy tym wziąć pod uwagę także to, czy osoba, która udziela referencji koledze po fachu, sama też jest dobrym i cenionym wśród klientów specjalistą.

Obecnie salony fryzjerskie prowadzą na szeroką skalę współpracę z producentami fryzjerskich narzędzi i kosmetyków. Jeśli więc mówimy o zasięganiu opinii w „środowisku fryzjerskim”, możemy zwrócić się z zapytaniem do takiej właśnie firmy. Samo zrzeszenie salonu w sieci partnerskiej takiego przedsiębiorstwa jest już potwierdzeniem jego kwalifikacji, gdyż renomowane firmy nie współpracują z przeciętnymi zakładami.

Własny osąd

Zdarza się, że nie mamy możliwości lub czasu na poszukiwanie idealnego fryzjera. Idziemy wtedy do najbliższego salonu z nadzieją, że będziemy zadowoleni z wykonanej usługi. Musimy wówczas samodzielnie ocenić specjalistę. Pamiętajmy wtedy, że dobry fryzjer nie tylko wysłucha naszych życzeń, lecz także będzie potrafił w profesjonalny sposób nam doradzić, korygując naszą wizję i przekonując nas do słuszności swoich twierdzeń. Wokół miejsca pracy takiej osoby jest czysto, a na ścianach wiszą liczne certyfikaty. Ostatecznym potwierdzeniem kwalifikacji jest jednak oczywiście sama fryzura. Jeśli znajdziemy kogoś, kto zdobędzie nasze uznanie, z pewnością zechcemy podtrzymać z nim kontakt i stać się jego regularnym klientem.

Polecane wpisy

Katarzyna Budka

autor

Od ponad 20 lat pracuje jako instruktor fryzjerstwa. Pozostaje wierna szkole Vidala Sassoona i jego filozofii – klasycznej prostocie, połączona z elegancją, podkreślonej zawsze trafionymi kolorami. Przeszła wiele szkoleń w światowych akademiach (Vidal Sassoon, Toni&Guy), a także pod okiem znanych osobowości polskiego fryzjerstwa, np. Małgorzaty Babicz. Absolwentka Szkoły Psychologów Biznesu. Właścicielka dwóch salonów fryzjerskich. Jest szefem ukierunkowanym na rozwój zarówno własny, jak i personelu. W pracy dążąca do perfekcji. Od personelu oczekuje partnerskiej współpracy, kultury i zaangażowania. Zwolenniczka dużej estetyki w tworzeniu wspólnych projektów oraz zdrowej rywalizacji, która buduje dobre relacje. Pełni rolę szefowej edukacji.

powrót