powrót

Kolorowy zawrót głowy – ombre czy sombre hair?

Koloryzacje typu ombre i sombre to niesłabnący hit ostatnich lat. Wybierają je celebrytki oraz kobiety, które chcą wyglądać stylowo i być na topie. Na wielką popularność tych trendów składa się kilka czynników.

Kolorowy zawrót głowy – ombre czy sombre hair?

Przede wszystkim praktyczność takiej koloryzacji oraz naturalny, odmłodzony wygląd. Nazwa ombre pochodzi od francuskiego słowa „cień”, które ma swoje korzenie w łacinie (łac. umbre oznacza cień). Wspólną cechą francuskiego znaczenia oraz popularnego trendu jest właśnie… cieniowanie włosów.

Czym różni się ombre od sombre?

Ombre i sombre w pewien sposób są bardzo zbliżonym typem koloryzacji, jednak dają odmienny efekt. Ombre polega na rozjaśnieniu włosów mniej więcej od połowy ich długości, przejście ciemnego koloru w jaśniejszy powinno być swobodne, jednak widoczne. Często przy koloryzacji typu ombre rozjaśniane są tylko końcówki włosów.

kolorowy 1

Ombre z łagodnym przejściem koloru

Sombre natomiast polega na rozjaśnieniu włosów za pomocą nierównomiernych pasemek, które w różnym stopniu są rozmieszczone na całej długości włosów. Sombre nadaje bardziej naturalny wygląd fryzurze niż ombre, równocześnie zmniejszając efekt kontrastu.

kolorowy 2

Naturalny look z sombre hair

Dla kogo taka koloryzacja?

Zarówno koloryzacja ombre, jak i sombre są najpopularniejszymi zabiegami fryzjerskimi ostatnich sezonów. Wiele kobiet decyduje się na taką fryzurę, ponieważ nie tylko odejmuje ona lat, ale także jest bardzo praktyczna. Taka koloryzacja zaoszczędzi nam nerwów spowodowanych nieubłaganie powiększającym się odrostem (zawsze pojawiającym się po tradycyjnej koloryzacji). Podczas wzrostu włosów przy ombre granica przejścia tylko nieznacznie się obniża, natomiast przy sombre jest niemal niedostrzegalna.

Ombre z racji większego kontrastu lepiej sprawdzi się u osób, które lubią wyróżniać się z tłumu, natomiast sombre będzie doskonałym wyborem dla kobiet chcących nieco odświeżyć swoją fryzurę, jednocześnie zachowując naturalny wygląd włosów.

Nietypowe ombre i sombre, a może bronde?

Zazwyczaj koloryzacja typu ombre kojarzona jest z rozjaśnianiem ciemnych włosów, jednak coraz częściej spotyka się bardziej oryginalne połączenia. Można odwrócić kolory i jasne włosy przyciemnić od połowy lub wpleść w nie ciemniejsze pasma.

kolorowy 3 copy

Odwrócone ombre

Coraz popularniejsze są ombre i sombre, które stanowią połączenie brązowego odcienia z rudym kolorem. A także bardzo odważne kolorowe ombre, spotykane we wszystkich kolorach tęczy. Zarówno wśród światowych sław, jak i na ulicach możemy zaobserwować dziewczyny z fioletowo-różowymi lub niebiesko-zielonymi włosami. Często łączony jest także naturalny brąz z różnobarwnym końcówkami. Ciekawą alternatywą jest ombre lub sombre na krótkich włosach. Nowością ostatnich sezonów jest bronde hair, czyli subtelne, ale jednak widoczne połączenie koloru blond z brązem. Przejście między barwami jest bardzo delikatne, ale wygląda efektownie.

 

kolorowy 4

Fantazyjne ombre w tęczowych barwach

Jak dbać o ombre i sombre hair?

Wiadomo, że po każdej koloryzacji nasze włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Przy ombre lub sombre jest to tym bardziej wskazane, ponieważ najczęściej są to włosy rozjaśniane, które mają tendencję do przesuszania się, łamania i rozdwajania końcówek. Jednak odpowiednio zadbanym włosom nic nie grozi. Warto wtedy zainwestować w maskę nawilżającą lub specjalne serum do włosów.

Polecane wpisy

Martyna Maria Mosiołek

autor

Fryzjerstwo towarzyszy jej przez całe życie, a to dlatego, że jest zarówno jej pasją, jak i rodzinną tradycją podtrzymywaną już od 3 pokoleń w Częstochowie. W tej profesji bardzo ważny jest samorozwój i edukacja, dlatego tak dużą wagę przywiązuje do szkoleń krajowych i zagranicznych. W dorobku zawodowym ma nagrody w prestiżowych konkursach fryzjerskich. Swoją kreatywność realizuje w koloryzacjach i kokach. Jako kolorystka w swojej pracy kieruję się mottem: "uczesać chaos, bo w chaosie rodzi się szaleństwo, w szaleństwie pasja, w pasji - sztuka." Moda przemija, a styl pozostaje, dlatego przy każdej stylizacji kieruje się nie tylko wyznaczonymi kanonami mody, ale przede wszystkim charakterem i osobowością klienta.

powrót