powrót

Najnowsze trendy w stylizacji włosów - 2017

Znakiem naszych czasów jest mnogość trendów i tendencji, nasilających się lub słabnących co jakiś czas.

Najnowsze trendy w stylizacji włosów - 2017

Trudno jednoznacznie powiedzieć, co w danym momencie jest modne, a co z tej mody już wyszło. Z jednej strony, taka sytuacja wydaje się być bardzo dogodna, ponieważ stawia na indywidualizm i osobiste gusta, ale z drugiej, czasem przydałyby się przetarte szlaki, wyznaczające pewien konkretny kierunek trendów. Także w dziedzinie fryzur istnieje pewna dowolność i fryzjerzy starają się wychodzić naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom klientów. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne tendencje i próby specjalistów w uchwyceniu trendów tego sezonu.

Kolekcja Hairsonality – fryzura podkreślająca indywidualny charakter

_trendy-art-6-4-plZespół Montibello Polska zaprezentował niebywale oryginalną kolekcję fryzur, która wydaje się odpowiadać gustom kobiet, które nie żyją w idealnym świecie sesji zdjęciowych i wybiegów. Kolekcja skupiła się na praktyczności oraz wielozadaniowości fryzur i cięć. Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że jedna fryzura nie jest w stanie oddać złożonego charakteru kobiety. Wiele okazji wymaga innego ułożenia włosów. Raz chcemy spiąć zwykły koński ogon, innym razem olśniewać kaskadą fal.

combinedZadaniem fryzjera jest tak przygotować nasze włosy, by podołały różnym zadaniom dnia codziennego. Życie kobiety ma wiele wymiarów, rankiem może być niepozorną, szarą myszką, by wieczorem stać się królową. Hairsonality to kolekcja, której zadaniem jest podkreślenie indywidualizmu każdej kobiety – nie tylko tej z okładek magazynów. Specjaliści robią wszystko, by najnowsze trendy z wybiegów przenieść do życia kobiet, które w ciągu dnia muszą wcielić się w wiele, często bardzo różnych ról. Idealna fryzura powinna być w stanie dopasować się do każdej z nich. Kobieta codziennie przechodzi kilka metamorfoz – z miłośniczki sportu może stać się drapieżną bizneswoman lub z zabieganej mamy, królową parkietu.

Kolekcja Urban Effects – wielkomiejski styl na włosach

comb0

comb1

Podobne podejście do tematu trendów zaprezentował zespół Montibello z Hiszpanii. Propozycje tych specjalistów to inspirowane wielkomiejskim stylem, ostre i drapieżne fryzury. Urban Effects to kolekcja okazująca szybkość, ale i dzikość miejskiej dżungli. Ostre cięcia, mocne kolory i odważne uczesania doskonale oddają charakter życia w dużej metropolii. Kobieta w świecie pełnym niespodzianek musi być pewna siebie. Co jednak nie świadczy o tym, że traci przy tym swoją subtelną kobiecość. Hiszpański zespół Montibello w perfekcyjny sposób łączy dzikość i nieokiełznanie z delikatną naturą kobiety. Jedne stylizacje w pełni oddają przebojowość i szybki styl życia, inne natomiast podkreślają romantyczną duszę. Kolekcja Urban Effects ukazuje również różnorodność osobowości kobiet i ich przeróżne role w życiu codziennym. Raz warto iść przez życie z rozwichrzonym włosem, innym razem jednak należy przygładzić grzywkę. Wielorakie typy fryzur obecne w tej kolekcji oddają styl kobiecego życia i potrzebę dopasowywania się do otoczenia i sytuacji. Nowoczesne kobieta w miejskiej dżungli musi umieć się odnaleźć i pokazać własną indywidualność.

Polecane wpisy

Martyna Maria Mosiołek

autor

Fryzjerstwo towarzyszy jej przez całe życie, a to dlatego, że jest zarówno jej pasją, jak i rodzinną tradycją podtrzymywaną już od 3 pokoleń w Częstochowie. W tej profesji bardzo ważny jest samorozwój i edukacja, dlatego tak dużą wagę przywiązuje do szkoleń krajowych i zagranicznych. W dorobku zawodowym ma nagrody w prestiżowych konkursach fryzjerskich. Swoją kreatywność realizuje w koloryzacjach i kokach. Jako kolorystka w swojej pracy kieruję się mottem: "uczesać chaos, bo w chaosie rodzi się szaleństwo, w szaleństwie pasja, w pasji - sztuka." Moda przemija, a styl pozostaje, dlatego przy każdej stylizacji kieruje się nie tylko wyznaczonymi kanonami mody, ale przede wszystkim charakterem i osobowością klienta.

powrót