powrót

Odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych – fakty i mity

Wiele kobiet decyduje się na koloryzację włosów, ponieważ daje to nie tylko możliwość ożywienia fryzury, ale także pozwala wyrazić swój indywidualny charakter.

Odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych – fakty i mity

Wiele kobiet decyduje się na koloryzację włosów, ponieważ daje to nie tylko możliwość ożywienia fryzury, ale także pozwala wyrazić swój indywidualny charakter. Farbowane włosy mogą wyglądać pięknie i efektownie, jednak należy o nie odpowiednio zadbać. Koloryzacja, a w szczególności rozjaśnianie włosów może powodować uszkodzenie lub osłabienie struktury włosa. Stosując odpowiednie środki zapobiegawcze i odżywcze, łatwo możemy uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji koloryzacji.

5 rzeczy, których mogłaś nie wiedzieć o tym jak zadbać o włosy farbowane:

  1. FAKT – podstawą pielęgnacji włosów jest szampon

Podstawą pielęgnacji każdych włosów jest dobór odpowiedniego szamponu. To jego używamy najczęściej i ma największy wpływ na kondycję naszych włosów. Farbowane włosy potrzebują specjalnej ochrony, dlatego należy wybrać szampon przeznaczony do włosów po koloryzacji, który nie tylko pozwoli dłużej cieszyć się intensywnym kolorem, ale również odżywi osłabione włosy. Silne kosmetyki mogą negatywnie wpływać na kolor i systematycznie wypłukiwać pigment.

Należy także uważać na dziecięce szampony z rumiankiem, ponieważ może on rozjaśniać włosy. Warto wypróbować Szampon Treat NaturTech Colour Protect – jego delikatna formuła doskonale sprawdzi się na włosach farbowanych. Produkt zapewnia trwały kolor, jednocześnie będąc najlepszą ochroną przed promieniami UV i wysoka temperaturą.

  1. FAKT – odpowiednia odżywka jest jak idealnie dobrana dieta dla włosów

Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji włosów jest używanie odżywki, która powinna być dobrana do szamponu w taki sposób, by tworzyć zgodny duet. Dobrze dobrana odżywka nie tylko doda naszym włosom blasku i lekkości, ale także, jak sama nazwa wskazuje, odżywi je. Odpowiednia odżywka jest niczym idealnie dobrana dieta dla włosów. Należy jednak uważać, ponieważ wiele odżywek zawiera składniki, które mogą mieć negatywny wpływ na farbowane włosy (wśród nich są odżywki zawierające proteiny i drożdże, które wypłukują kolor, szczególnie w pierwszym tygodniu po farbowaniu).

  1. FAKT – prawidłowe mycie farbowanych włosów ma duże znaczenie podczas ich pielęgnacji

Żeby włosy farbowane jak najdłużej były w doskonałej formie, warto umyć je letnią wodą (nie gorącą), a potem spłukać zimną, co doprowadzi do zamknięcia łusek. Podczas mycia włosów, wykonuj masaż skóry głowy, co poprawi ukrwienie i znacząco wzmocni cebulki. Po umyciu włosów farbowanych, nie trzyj ich intensywnie,  tylko delikatnie osusz, przykładając do nich ręcznik raz po raz – unikniesz w ten sposób połamania się końcówek włosów. Potem, gdy je rozczesać, zrób to najlepiej od dołu.

  1. MIT – płukanki z octu ani z soku z cytryny nie powinny być stosowane na włosy

Choć nazwa zabiegu brzmi groźnie, jest to jeden z najważniejszych elementów zachowania trwałego koloru. Zakwaszanie musi nastąpić zaraz po koloryzacji włosów. Warto jednak wzmocnić działanie przez domową płukankę na bazie octu i soku z cytryny. Dzięki niej zapewnimy farbowanym włosom odpowiedni poziom pH.

  1. FAKT – o włosy farbowane należy dbać szczególnie latem

Podczas relaksu czasem zapominamy o bardzo ważnej kwestii, jaką jest odpowiednie przygotowanie do słonecznych warunków. Musimy zwrócić uwagę na potrzebę szczególnej pielęgnacji naszych włosów podczas wakacyjnych i urlopowych przygód. Wysokie temperatury, promienie słoneczne, woda morska lub chlorowana nie mają zbyt pozytywnego wpływu na kondycję naszych włosów. W tym  czasie każda kobieta powinna w sposób szczególny zatroszczyć się o swoją fryzurę i w odpowiednio chronić narażone na niekorzystne warunki włosy. W szczególności dotyczy to włosów farbowanych, które są znacznie bardziej narażone na negatywny wpływ słońca czy wody.

Polecane wpisy

powrót